Czy hala stalowa w świetle przepisów jest budynkiem?

hala stalowa

Hale stalowe to rozwiązanie, które cieszy się dziś ogromnym uznaniem w przemyśle. Lokowane są w nich zarówno zakłady produkcyjne, jak i magazyny oraz inne obiekty niezbędne do prowadzenia działalności. Wyjaśniamy, czy w świetle obowiązujących przepisów hale tego typu są uznawane za budynki.

Czy hale o konstrukcji stalowej można łatwo zdemontować i przemieścić?

konstrukcja hali stalowej

Współczesny biznes potrzebuje rozwiązań elastycznych, pozwalających łatwo dopasować je do zmieniających się potrzeb i wymagań rynku. Jednym z takich rozwiązań są bez wątpienia hale stalowe, których konstrukcję można z łatwością modyfikować. Czy to oznacza, że można je również zdemontować w całości i przenieść w inne miejsce?

Błędy przy budowie hal – jak się ich wystrzegać, na co uważać?

hala magazynowa w budowie

Budowa hali przemysłowej czy magazynowej to duże przedsięwzięcie, które może okazać się być skomplikowane. Projektowanie i realizacja takiego obiektu wymagają znajomości wielu aspektów technicznych i prawnych, a także współpracy z odpowiednimi specjalistami. Aby uniknąć kosztownych błędów, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas całego procesu.

Jaka pora roku jest najlepsza na budowę hali magazynowej?

budowa hali magazynowej

Wybór odpowiedniego terminu budowy hali stalowej wpływa między innymi na koszty i czas wykonania inwestycji. W poniższym artykule omówimy, jakie uwarunkowania pogodowe należy wziąć pod uwagę oraz jakie korzyści i ograniczenia niesie ze sobą każda z pór roku.

Czy hale stalowe są w całości wybudowane ze stali?

wnętrze hali przemysłowej

Hale stalowe to innowacyjne rozwiązanie dla wielu branż, zarówno przemysłowych, jak i handlowych. Ich popularność wynika przede wszystkim z szybkości montażu oraz możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb inwestora. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, z jakich materiałów hale stalowe są naprawdę zbudowane.

Największe wyzwania związane z budową hal magazynowych

architekci na placu budowy hali amagazynowej

W czasach, kiedy rośnie zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe, coraz więcej inwestorów decyduje się na budowę stalowych hal magazynowych. Są one nie tylko funkcjonalne, ale także szybkie w realizacji i tańsze niż tradycyjne obiekty o tej samej powierzchni użytkowej. Budowa hali magazynowej może jednak przysporzyć wielu problemów, dlatego warto poznać najważniejsze aspekty tego procesu oraz jakich […]

Jak zredukować koszty budowy hali magazynowej?

kalkulator do obliczania kosztów budowy

Choć hale magazynowe są tańsze od obiektów murowanych, to wciąż postawienie ich wiąże się ze sporym wydatkiem. Czy istnieje sposób na znalezienie złotego środka między wysokim standardem obiektu a oszczędnością? Oto kilka praktycznych wskazówek, jak znacząco zmniejszyć koszty związane z realizacją takiego przedsięwzięcia.