Dlaczego stal to chętnie wybierany materiał przy budowie hal przemysłowych?

stalowe hale przemysłowe

Stal to jeden z podstawowych materiałów przemysłowych. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że bez technologii produkcji i obróbki stali żadna z dziedzin działalności przemysłowej nie rozwinęłaby się do obecnego stopnia. Ze stali wykonuje się również znaczną większość komponentów tworzących konstrukcje hal przemysłowych – wynika to z jej korzystnych właściwości i parametrów. Jakich?

Jakie hale magazynowe najlepiej trzymają ciepło?

ocieplenie hali magazynowej

Odpowiednia przestrzeń magazynowe jest niezbędna dla niemalże każdej branży przemysłu. Magazynu muszą spełniać cały szereg warunków, wpływających na to, czy są bezpiecznym miejscem do przechowywania towarów i surowców. Ważne jest również zachowanie wysokiego komfortu i bezpieczeństwa pracy. Jednym z czynników, który na to wpływa, jest panująca wewnątrz obiektu temperatura. Jakie rodzaju hale posiadają najlepsze parametry […]

Na co zwrócić uwagę, planując budowę hali warsztatowej?

wnętrze hali stalowej

Hale stalowe to rozwiązanie, które w dzisiejszych czasach znajduje coraz szersze zastosowanie w przemyśle. W obiektach tego typu urządzane są zakłady produkcyjne, magazyny, garaże, sklepy wielkopowierzchniowe. Mieści się w nich również wiele warsztatów samochodowych i innych punktów serwisowych. Co należy wziąć pod uwagę przy planowaniu budowy hali warsztatowej, by dobrze spełniała swoje zadanie?

Czym charakteryzują się hale modułowe?

konstrukcja stalowa obiektu

Szeroko rozumiany przemysł wymaga przestrzeni do prowadzenia swojej działalności – a więc obiektów produkcyjnych, magazynowych, warsztatów, garaży. W dzisiejszych czasach funkcję takich budynków pełnią zazwyczaj hale modułowe. Czym się charakteryzują tego typu konstrukcje, jakie są ich najważniejsze zalety i dlaczego warto się na nie zdecydować? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Jakie normy budowlane powinna spełniać hala przemysłowa?

hala przemysłowa

Hale stalowe to rozwiązanie, które zdążyło już niemal całkowicie zastąpić obiekty przemysłowe stawiane przy pomocy tradycyjnych metod i surowców, czyli cegieł i betonu. Obecnie znaczna większość zakładów produkcyjnych czy magazynów lokowana jest właśnie w prefabrykowanych halach z elementów stalowych. Obiekty te muszą, podobnie jak obiekty murowane spełniać szereg wymogów. Jakich?

Z czego wynika popularność hal z płyt warstwowych?

hala z płyt warstwowych

Płyty warstwowe to nowoczesny materiał budowlany, wykorzystywany w stawianiu coraz popularniejszych dziś hal przemysłowych, magazynów i innych obiektów o szkieletowej konstrukcji. Na czym polega fenomen tego rozwiązania? Jakie korzyści mogą płynąc, z tego typu inwestycji i czy warto, się na nią zdecydować planując budowę? W poniższym wpisie odpowiadamy, na najczęściej pojawiające się pytania dotycząc płyt […]

Najważniejsze etapy budowy hal magazynowych

architekt trzymający plan budowy hali

Rolnictwo, produkcja, przetwórstwo – firmy działające na tych obszarach potrzebują wysokich obiektów magazynowych, które zapewnią bezpieczeństwo różnego rodzaju produktom i surowcom. Obecnie coraz częściej odchodzi się od magazynowania w obiektach z cegieł i betonu, ich miejsce zajmują nowoczesne, stalowe hale magazynowe. Budowa tego typu konstrukcji przebiega w kilku kluczowych etapach.

Aktualne trendy w budowie hal produkcyjnych

budowa hali produkcyjnej

Stalowe hale przemysłowe nie są rozwiązaniem nowym na rynku budowlanym, jednak od kilku lat widać wyraźny wzrost zainteresowania nimi wśród przedsiębiorstw działających w różnych branżach. Nie dziwi wobec tego fakt, że rynek się nieustannie zmienia, starając dopasować do rosnących oczekiwań i wymogów klientów. Jakie są najnowsze trendy w tej dziedzinie?

Czy hale stalowe można poddać relokacji?

budowa hali magazynowej

Ze względu na szereg zalet i możliwości, jakie dają hale stalowe od lat nie tracą na swojej popularności, a wręcz przeciwnie coraz większa liczba inwestorów decyduje się na tego typu rozwiązania. Stanowią doskonałą alternatywę dla budynków wznoszonych tradycyjnymi metodami, tym bardziej że możemy je zagospodarować zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Dodatkowo ich modułowa konstrukcja, pozwala na […]

Hala stalowa vs. murowana – która jest najlepszym wyborem?

budowa hali magazynowej

Hale murowane oraz stalowe posiadają wiele zastosowań. Są one wykorzystywane w przemyśle, handlu, rolnictwie, usługach oraz w sporcie. Obecnie najczęściej spotykane tego typu obiekty są wykonane ze stali oraz trwałych materiałów budowlanych. Czym charakteryzują się te budynki? Hala stalowa czy murowana – którą wybrać? Dziś doskonałą alternatywą dla budynków murowanych są hale stalowe. Z roku […]