Kiedy hala stalowa to dobra alternatywa dla obiektów murowanych?

hala stalowa

Każda dziedzina działalności potrzebuje odpowiedniej przestrzeni – niezależnie czy chodzi o produkcję, przetwórstw czy magazynowanie, dobrze zorganizowana przestrzeń stwarza warunki do prawidłowego przebiegu prac. Przed długi czas hale przemysłowe były stawiane przy wykorzystaniu tradycyjnych metod murarskich, czyli z materiałów takich jak cegły czy beton. Dziś ich miejsce niemal całkowicie zajęły hale stalowe. Czy to dobra […]

Jakich formalności wymaga wzniesienie hali stalowej?

pozwolenie budowlane

Hale stalowe to rozwiązanie dominujące, jeśli chodzi o budownictwo na potrzeby przemysłu – wykorzystuje się je między innymi w charakterze zakładów produkcyjnych, magazynów, garaży, hal handlowych itp. Niezależnie od przeznaczenia, postawienie hali wymaga dopełnienia pewnych kwestii formalnych. Wyjaśniamy jakiego rodzaju dokumentacja i zezwolenia są niezbędne.

Od czego zależy cena budowy hali magazynowej?

hala magazynowa w trakcie budowy

Stalowe hale magazynowe cieszą się dziś dużą popularnością w wielu branżach przemysłu – od produkcji żywności, przez motoryzację, kończąc na zakładach chemicznych. Wynika to z wielu zalet takich obiektów, między innymi stosunkowo niskich kosztów ich postawienia. Koszty te są jednak zmienne i uzależnione od bardzo wielu czynników zewnętrznych i wewnętrznych.

Ile czasu trwa budowa hali modułowej?

hala modulowa - Ile czasu trwa budowa hali modułowej?

Hale modułowe są rozwiązaniem, które bardzo dobrze sprawdzi się w roli zakładu produkcyjnego, magazynu, warsztatu, sklepu wielkopowierzchniowego. Słowem, w każdym zastosowaniu, na jakie może być zapotrzebowanie w przemyśle. Obiekty tego typu mają wiele zalet, a jedną z najważniejszych jest stosunkowo krótki czas potrzebny na postawienie ich. Ile dokładnie trwa proces budowy i jakie czynniki mogą […]

Dlaczego stal to chętnie wybierany materiał przy budowie hal przemysłowych?

stalowe hale przemysłowe

Stal to jeden z podstawowych materiałów przemysłowych. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że bez technologii produkcji i obróbki stali żadna z dziedzin działalności przemysłowej nie rozwinęłaby się do obecnego stopnia. Ze stali wykonuje się również znaczną większość komponentów tworzących konstrukcje hal przemysłowych – wynika to z jej korzystnych właściwości i parametrów. Jakich?

Jakie hale magazynowe najlepiej trzymają ciepło?

ocieplenie hali magazynowej

Odpowiednia przestrzeń magazynowe jest niezbędna dla niemalże każdej branży przemysłu. Magazynu muszą spełniać cały szereg warunków, wpływających na to, czy są bezpiecznym miejscem do przechowywania towarów i surowców. Ważne jest również zachowanie wysokiego komfortu i bezpieczeństwa pracy. Jednym z czynników, który na to wpływa, jest panująca wewnątrz obiektu temperatura. Jakie rodzaju hale magazynowe posiadają najlepsze […]

Na co zwrócić uwagę, planując budowę hali warsztatowej?

wnętrze hali stalowej

Hale stalowe to rozwiązanie, które w dzisiejszych czasach znajduje coraz szersze zastosowanie w przemyśle. W obiektach tego typu urządzane są zakłady produkcyjne, magazyny, garaże, sklepy wielkopowierzchniowe. Mieści się w nich również wiele warsztatów samochodowych i innych punktów serwisowych. Co należy wziąć pod uwagę przy planowaniu budowy hali warsztatowej, by dobrze spełniała swoje zadanie?

Czym charakteryzują się hale modułowe?

konstrukcja stalowa obiektu

Szeroko rozumiany przemysł wymaga przestrzeni do prowadzenia swojej działalności – a więc obiektów produkcyjnych, magazynowych, warsztatów, garaży. W dzisiejszych czasach funkcję takich budynków pełnią zazwyczaj hale modułowe. Czym się charakteryzują tego typu konstrukcje, jakie są ich najważniejsze zalety i dlaczego warto się na nie zdecydować? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Jakie normy budowlane powinna spełniać hala przemysłowa?

hala przemysłowa

Hale stalowe to rozwiązanie, które zdążyło już niemal całkowicie zastąpić obiekty przemysłowe stawiane przy pomocy tradycyjnych metod i surowców, czyli cegieł i betonu. Obecnie znaczna większość zakładów produkcyjnych czy magazynów lokowana jest właśnie w prefabrykowanych halach z elementów stalowych. Obiekty te muszą, podobnie jak obiekty murowane spełniać szereg wymogów. Jakich?

Z czego wynika popularność hal z płyt warstwowych?

hala z płyt warstwowych

Płyty warstwowe to nowoczesny materiał budowlany, wykorzystywany w stawianiu coraz popularniejszych dziś hal przemysłowych, magazynów i innych obiektów o szkieletowej konstrukcji. Na czym polega fenomen tego rozwiązania? Jakie korzyści mogą płynąc, z tego typu inwestycji i czy warto, się na nią zdecydować planując budowę? W poniższym wpisie odpowiadamy, na najczęściej pojawiające się pytania dotycząc płyt […]