Wybór odpowiedniego terminu budowy hali stalowej wpływa między innymi na koszty i czas wykonania inwestycji. W poniższym artykule omówimy, jakie uwarunkowania pogodowe należy wziąć pod uwagę oraz jakie korzyści i ograniczenia niesie ze sobą każda z pór roku.

Wiosna – czas sprzyjający pracom budowlanym

Wiosna jest jednym z najlepszych okresów na rozpoczęcie budowy hali magazynowej. Temperatury powietrza są umiarkowane, a dni coraz dłuższe, co pozwala na efektywniejszą organizację pracy i większy postęp w realizacji projektu. Ponadto wiosną mamy do czynienia z mniejszą ilością opadów deszczu i śniegu, co sprzyja prowadzeniu prac związanych z fundamentami czy montażem konstrukcji stalowej.

Lato – wysokie temperatury a prace budowlane

Lato również może być korzystnym okresem do budowy hali magazynowej. Wysokie temperatury, długie dni i dość stabilna pogoda sprzyjają pracy na każdym etapie. Najpoważniejszym problemem mogą być wyjątkowo duże upały, a także gwałtowne silne burze, charakterystyczne dla tej pory roku.

Jesień – zmienne warunki pogodowe a budowa hali

Jesienią temperatura spada, opady stają się częstsze, a to utrudnia wykonywanie prac. Z drugiej strony, jesienią często obserwujemy niższe ceny materiałów budowlanych, co może pozytywnie wpłynąć na koszty inwestycji.

Zima – wyzwanie dla budowy stalowej hali

Zima to zdecydowanie najtrudniejszy okres na budowę hali magazynowej. Wyjątkowo niskie temperatury oraz opady śniegu mogą powodować problemy związane z transportem materiałów. Ponadto, prace montażowe konstrukcji stalowej bywają utrudnione przez warunki atmosferyczne. Niemniej hala może zostać postawiona w okresie zimowym pod warunkiem, że fundamenty zostaną wykonane wcześniej.