Rozbudowa obiektu produkcyjnego ma na celu zwiększenie jego przestrzeni i zapewnienie większej swobody projektowania linii technologicznych. Jakie rodzaju hale najlepiej nadają się do ewentualnego przebudowania?

Hale modułowe – idealne dla dynamicznie rozwijających się firm

Stalowe hale modułowe to doskonałe rozwiązanie dla każdej firmy, która myśli przyszłościowe i planuje się rozwija. Dzięki zastosowaniu prefabrykowanych elementów takich jak profile stalowe i płyty warstwowe tworzy się lekką, a jednocześnie wytrzymałą konstrukcję, którą można w razie potrzeby łatwo rozmontować. W miarę wzrostu potrzeb produkcyjnych, firma może w krótkim czasie całkowicie zmienić kształt i wielkość swojego zakładu, a co więcej – możliwe jest to nawet bez zakłócania obecnej produkcji.

Czy halę stalową można przenieść w inne miejsce?

Tak, Halę modułową można w całości rozebrać na pojedyncze części, a następnie przetransportować je w inne miejsce, gdzie zostaną na powrót złożone. To świetnie rozwiązanie dla firm, które muszą przenieść swoją produkcję w inne miejsce, np. ze względu na optymalizację logistyki czy dostępność surowców. Jest to rozwiązanie znacznie tańsze, niż kupno nowego budynku.

Czy hale tradycyjne też można rozbudować?

Hale stawiane z użyciem tradycyjnych materiałów budowlanych również można rozbudować lub modyfikować w celu dostosowania ich do zmieniających się potrzeb. Należy jednak pamiętać, że jest to proces dużo trudniejszy, wymagający zaangażowania większych środków oraz zajmujący więcej cennego czasu. Z tego powodu tego typu inwestycje nie są wdrażane zbyt często. Problemem jest również to, że podczas przebudowy dochodzi do marnowania zasobów, gdyż bardzo często zdemontowanych elementów konstrukcji nie da się wykorzystać ponownie.