Konstrukcje ze stali są bardzo popularnym rozwiązaniem, wykorzystywanym w różnych gałęziach gospodarki. To idealny pomysł na magazyny, hale produkcyjne, warsztaty, działalność handlową, czy rolniczą. Hale stalowe znacznie przewyższają tradycyjne budownictwo murowane, ponieważ są tańsze i szybsze w budowie. Ponadto cechują się lekką i wytrzymałą konstrukcją oraz są łatwe w montażu i demontażu. Mimo tak licznych zalet wielu inwestorów zastanawia się, czy bezpiecznie można z nich korzystać zimą. Jak zadbać o halę w sezonie zimowym? Sprawdź, co radzimy.

Korzystanie z hal stalowych zimą – czy jest bezpieczne?

Hale stalowe są obiektami całorocznymi i świetnie się sprawdzą w każdych warunkach, także tych zimowych. To obiekty oparte na gotowych prefabrykatach stalowych, które powinny być dodatkowo ocynkowane, ponieważ cynkowanie ogniowe doskonale chroni je przed korozją. Bezpieczne użytkowanie hali uzależnione jest od odpowiedniej konstrukcji i wyposażenia. Bardzo ważny jest system hali dostosowany do I, II, III i IV strefy śniegowej. Dach nie powinien być płaski, a odpowiednio nachylony, aby warstwa śniegu mogła swobodnie się z niego zsuwać.

Jakie czynności wykonać przed zimą?

Sezon zimowy nie należy do łatwych, ponieważ siarczysty mróz i zaspy śniegu są sporym utrudnieniem w codziennym funkcjonowaniu i mają negatywny wpływ na kondycję pojazdów, maszyn i obiektów, w tym także konstrukcji ze stali. Przed sezonem zimowym warto dokonać dokładnych oględzin hali, żeby szybko wykryć ewentualne usterki i wady, i szybko je naprawić. Hale stalowe w sezonie zimowym jest narażona nie tylko na mróz, ale także zwiększoną wilgotność powietrza, co sprzyja korozji. Cynkowanie ogniowe jest najlepszym antidotum. Ważne jest także zadbanie o szczelność poszycia i sprawdzenie stanu stolarki okiennej i drzwiowej.

Bezpieczne użytkowanie hali – dlaczego jest takie ważne?

Bezpieczeństwo i komfort użytkowania hali stalowej powinno być priorytetem dla wszystkich przedsiębiorców i pracodawców. Właśnie dlatego tak ważne są dokładne oględziny obiektu przed sezonem zimowym. Hala stalowa produkcyjna i magazynowa pracuje zazwyczaj w ciągłym systemie pracy i nie może sobie pozwolić na żadne przestoje. Właśnie dlatego należy odpowiednio wcześnie zadbać o przegląd wszystkich elementów konstrukcyjnych budynków, aby zapobiec mniejszym i większym usterkom budowlanym.
Hala stalową zimą może być jak najbardziej bezpieczna, ale pamiętajmy, że warto wybrać godnego zaufania producenta takiego jak właśnie Skeleton, który oferuje konstrukcje ocynkowane, wysokiej jakości poszycie dachowe i dobrej klasy okna, drzwi, bramy i świetliki.